IX Zjazd

Polskiego Towarzystwa

Bólów Głowy

map-marker Cedzyna k. Kielc

calendar3 3 - 5 kwietnia 2025 r.

 
Link do formularza rejestracyjnego na warsztaty w dniu 4 kwietnia 2025 r.

(rejestracja na kurs certyfikujący, planowany w dniu 3 kwietnia 2025 r., została zamknięta z powodu kompletu zgłoszeń)

 

UWAGA: wypełnienie formularza online i wysłanie deklaracji udziału nie jest równoznaczne z kwalifikacją i potwierdzeniem uczestnictwa w wybranym warsztacie. Kwalifikacja do udziału, po weryfikacji, będzie potwierdzana sukcesywnie do każdej zgłaszającej się osoby drogą mailową (w dni robocze), aż do wyczerpania limitu miejsc.

Kurs certyfikujący PTBG

Rejestracja na kurs certyfikujący PTBG została zamknięta z powodu kompletu uczestników

 

Podczas zjazdu w hotelu "Uroczysko" w Cedzynie odbędzie się kurs certyfikujący PTBG, wymagany do prowadzenia programu NFZ  B.133.

Obowiązuje limit uczestników - 40 osób. Warunkiem dopuszczenia do udziału w kursie jest opłacone uczestnictwo w całym zjeździe.

Kurs planowany jest w czwartek, 3 kwietnia 2025 r. w godzinach porannych, w godz. 9.00 - 11.00 w hotelu Uroczysko w Cedzynie.
Rozdanie dyplomów przewidziane jest w sobotę 5 kwietnia 2025 r. w czasie zamknięcia zjazdu.

Ważne informacje od Organizatora kursu:

Kurs szkoleniowy uprawniający do otrzymania certyfikatu PTBG potwierdzającego umiejętności rozpoznawania i leczenia migreny przewlekłej (część praktyczna) odbędzie się w formie stacjonarnej.

Warunkiem otrzymania certyfikatu PTBG jest:

- uczestnictwo w Zjeździe PTBG

- osobiste uczestnictwo w części praktycznej, podczas której należy przedstawić przypadek kliniczny pacjenta z przewlekłymi, codziennymi bólami głowy, ze szczególnym uwzględnieniem migreny przewlekłej. W prezentacji należy przedstawić historię pacjenta, przebieg procesu diagnostycznego, różnicowanie oraz zastosowane leczenie. Przypadki przygotowane przez uczestników szkolenia mogą mieć formę filmu lub prezentacji PowerPoint.

- wykazanie umiejętności diagnozowania różnicowego oraz leczenia przewlekłych bólów głowy, co zostanie ocenione podczas dyskusji z ekspertem PTBG.

Ważne!

Informujemy również, że osoby, które nie przygotują przypadku klinicznego (niedopuszczalne są prezentacje z „głowy” lub z „kartki”) lub nie wykażą się umiejętnością różnicowania i leczenia przewlekłych bólów głowy nie otrzymają certyfikatu. Uczestnictwo w kursie nie służy bowiem skompletowaniu potrzebnych dokumentów, a potwierdzeniu przygotowania lekarza do prowadzenia tego ważnego programu lekowego, na który pacjenci najciężej chorzy czekali od wielu lat.

Jesteśmy głęboko przekonani, że jedynie właściwe przygotowanie merytoryczne lekarza gwarantuje prawidłową i efektywną realizację programu. Prosimy o przemyślaną deklarację uczestnictwa, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń

Prosimy nie blokować miejsc, jeśli nie macie Państwo pewności osobistego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

Warsztaty poranne w piątek 4 kwietnia 2025

 

07:30 – 08:15 Warsztaty Q & A

Warsztat I.    Trudny pacjent z migreną – problemy w leczeniu doraźnym.  Dr n. med. M. Boczarska-Jedynak, dr n. med. Anna Gryglas

Warsztat II.    Trudny pacjent z migreną – problemy w leczeniu profilaktycznym. Dr hab. n. med. Magdalena Nowaczewska, prof. UMK, dr n. med. Marta Bott-Olejnik

Warsztat III.    Trudny pacjent z bólem głowy i nadużywaniem leków MOH. Dr n. med. Marcin Straburzyński, dr n. med. Iwona Rościszewska-Żukowska

Warsztaty poranne odbędą się równolegle w trzech małych salach równolegle, po 45 minut. Formuła warsztatów: Pytania i odpowiedzi – po 2 osoby prowadzące na każdy warsztat. 

Udział jest bezpłatny, ale decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz online. Zgłoszenia udziału przekazywane w inny sposób, np. drogą telefoniczną lub mailem, nie będą uwzględniane. W warsztacie mogą wziąć udział tylko uczestnicy IX Zjazdu PTBG.

UWAGA: wypełnienie formularza online i wysłanie deklaracji udziału w warsztacie nie jest równoznaczne z kwalifikacją i potwierdzeniem uczestnictwa w wybranym warsztacie. Kwalifikacja do udziału, po weryfikacji, będzie potwierdzana sukcesywnie do każdej zgłaszającej się osoby drogą mailową (w dni robocze), aż do wyczerpania limitu miejsc.